Naujas šampano kamštis MAESTRO

Paskelbė: Algirdas | January 18th, 2010

cuveeVyksta kamščių revoliucija, ar ne? Vietoje tradicinio ąžuolo žievės kamščio ramiojo vyno buteliai užkemšami sintetiniais, dabar jau ir metaliniais užsukamais, ir daugeliui vyno mėgėjų tai nepakenčiama. O dabar štai atėjo ir tauriausiojo gėrimo – šampano eilė! Tiek tik, kad atkimšti šampano butelį tampa labai lengva ir saugu.
Naujasis kamštis – tai vadinamas kronkamštis, toks kaip alaus butelio. Jis uždengtas plastikine kapsule su aliuminio rankena. Žinoma, viską paslepia tradicinė folija. Vielos tinklelio miuzle nebėra, jo nebereikia. Tad ir nuimti nebėra ką. Pakeliate aliuminio rankenėlę – ir pasigirsta pokštelėjimas, kronkamštis nuimtas. Jau pokšėjimo mėgėjai tai turėtų būti patenkinti!

Pirmoji šampano įmonė, pasiryžusi panaudoti naujovišką kamštį, yra sena „Duval-Leroy“ kompanija. Juo užkimšo šampaną Cuvee Clos de Bouveries 2004. Lietuvos rinkoje „Duval–Leroy“ šampano yra. Įdomu, ar importuotojas surizikuos atvežti tą šampaną su naujovišku kamščiu? Įdomu taip pat, ar neatsitinka, kad butelis atkemšamas netyčia, jeigu jau taip lengva kilsterėti tą rankenėlę? Šiaip ar taip, kompanija „Alcan“ skelbiasi šio kamščio kūrimui išleidusi 1 milijoną eurų.

Jeigu pamatysite lentynoje Cuvee Clos de Bouveries 2004 su naujuoju kamščiu, būtinai nusipirkite. Dėl šampano tikrai neapsigausite, jis delikatus su ryškiu mineralų tonu. O apie kamštį turėsite savo nuomonę. Kompanija „Alcan“ pagrįstai tiki, kad kiti modernesni šampano gamintojai taip pat naudos tuos kamščius. Dizaineriai, panaudodami skirtingas medžiagas, nesunkiai gali suteikti buteliui originalią išvaizdą.

Vienas atsakymas į “Naujas šampano kamštis MAESTRO”

  1. Irena parašė:

    p. Algirdai, dekui uz idomia informacija. Dziugu, kad nusprendete atverti savo ziniu aruodus. Iki maloniu susitikimu.

Temos