Ką pasirinkau iš „Novaturo“ ir kodėl

Paskelbė: Algirdas | February 20th, 2010

Šiuo metu esu dažnai klausinėjamas, kokius maršrutus iš „Novaturo“ kelionių su vyno žinovu 2010 m. pasirinkau savo darbui, ir kodėl tuos. Iš tiesų, pasirinkimas platus, tad apsispręsti ne taip lengva.

Man svarbiausi pasirinkimo kriterijai buvo du: darbų kalendoriaus galimybės ir šalies (regiono, rajono, maršruto) reikšmė vyno pasaulyje. Tad rinkausi didžiąsias vyno šalis su didžiausia vyno įvairove ir galimybe pasirinkti aukštesnę kokybę.

Prancūzijoje pasirinkau du labai aiškius maršrutus į konkrečius vyno regionus: Luaros slėnį ir Langedoką-Rusijoną. Luaros slėnyje pervažiuosime tris svarbiausius šio slėnio rajonus, kuriuose rasime labai gerų sausų baltųjų vynų (jie dominuoja), gerų sausų raudonųjų, įdomių rožinių ir labai gerų saldžiųjų baltųjų vynų. Svajoju, kaip sausaisiais užgersiu šviežutėles jūros gėrybes kur nors Atlanto pakrantėje, jaukiame restoranėlyje. Langedoke-Rusijone dominuoja raudonieji vynai, ten jų didžiausia gausybė, bet yra ir labai gerų saldžių ir likerinių vynų. Šalia jūros gėrybių lėkštės svajoju ir apie garsųjį Marselio bujabesą, kai lankysimės Marselyje.

Italijoje pasirinkau maršrutą iki Kaprio salos per didžiuosius Italijos vyno regionus Veneto, Emiliją-Romaniją, Toskaną, Lacijų, Kampaniją su jų žinomaisiais vynais ir vietiniais valgiais. Jei pratęstume maršrutą iki Sicilijos, tai paragautume dar Kalabrijos, Sicilijos, Bazilikatos, Molizės, Abrucų, Markės vynų. Toks maršrutas yra, bet negalėjau jo pasirinkti, nes labiau susidomėjau kelione į Korsiką ir Sardiniją-Prancūziją ir Italiją kartu. Tų salų vynas mums dar labai mažai žinomas. Sardinijos vyno mūsų rinkoje yra truputėlis, o Korsikos kaip ir nėra. Be to, ir salos lietuvių mažiau lankytos.

Vokietija visada buvo geriausiojo vyno gamintojų sąraše. XX a. pradžioje vokiškas baltasis vynas iš Reino ir Mozelio slėnių dar tebebuvo pats brangiausias pasaulyje iš baltųjų, laikomas geresniu ir už Prancūzijos baltuosius. Vėliau situacija rinkoje keitėsi, bet geriausi vokiški rislingai išliko labai aukštos kokybės. Svajoju paplaukioti Reinu su rislingo taure rankoje, besigrožėdamas vynuogynais ir pilimis krantuose.

Vynuogynai prie Mozelio, Vokietija

Vynuogynai prie Mozelio, Vokietija

Apmaudu, kad mano darbų kalendorius nebeleido vykti į Ispaniją ir Graikiją. Bet Portugalijai vistiek suradau laiko. Portugalija visada turėjo gero vyno, bet ilgą laiką tai buvo tik portas. Šiandien ji pradeda garsėti sausais raudonaisiais ir baltaisiais vynais. Reikia patiems juos įvertinti, daug išragauti. Argi nesmagu tai daryti, besiklausant melancholiškojo fado?

Vienas atsakymas į “Ką pasirinkau iš „Novaturo“ ir kodėl”

  1. Lijana parašė:

    Sveiki. Ką tik grįžome iš Paryžiaus. Labai dėkoju p. Algirdui už elegantišką pasakojimą apie vyną ir kitus gėrimus, o „Novaturui“ – už puikią idėją keliones rengti kartu su tam tikros srities specialistais.

Temos