„Chianti Classico“ Vilniuje

Paskelbė: Algirdas | January 20th, 2010

Žinomiausias pasaulyje itališkas vynas neginčijamai yra chianti. Jį išgarsino italų emigrantai ir didelis savotiškas butelis, apipintas šiaudais. Bėgant laikui, pasikeitė ir butelis, ir vynas: vynas dabar geresnis, o pilstomas į standartinio dydžio ir formos butelius.

Chianti nuo seno buvo daromas Toskanos Didžiojoje kunigaikštystėje. Istorinė jo gimtinė – tarp Florencijos ir Sienos. Vynui išpopuliarėjus, ir kaimyniniai rajonai pradėjo jį daryti. Valdžia įteisino tą gamybą, bet istorinę gimtinę išskyrė Chianti Classico pavadinimu. Šiandien chianti daromas septyniuose rajonuose teritorijoje tarp Florencijos šiaurėje, Pizos vakaruose, Areco rytuose ir Sienos pietuose. Tačiau Chianti Classico laikomas pačiu pačiu tikriausiu ir, galbūt, geriausiu, chianti.

Italų vyndariai pasižymi ir tuo, kad energingai garsina savo vyną, ieškodami naujų vartotojų. Energingai jie veikia ir

Nuotraukoje: didelė naujiena buvo „Querciabella“ biodinaminis vynas.

Nuotraukoje: didelė naujiena buvo „Querciabella“ biodinaminis vynas.

Lietuvoje nuo pat mūsų nepriklausomybės atkūrimo. Būtent todėl Lietuvoje gausu itališkų vynų, kurie tapo mėgiami.

2010 m. sausio mėnesį Vilniuje sulaukėme chianti gamintojų iš paties Chianti Classico rajono.

Atvyko didelis būrys iš Rados, Greve, San Casciano Val di Peza, Castellina, Castelnuovo Berardenga, Panzano miestelių, tai yra iš visų svarbiausių rajono vynuogynų. Jie atstovavo net 22 įmones. Visų pavadinimai labai žinomi, istoriniai:

Bibbiano, Borgo Salcetino, Castello di Cacchiano, Castello di Querceto, Castello di Selvole, Castello di Starda, Castello di Volpaia, Castello Vicchiomaggio, Fattoria Nittardi, La Castellina, Le Fonti, Panzanello, Querciabella, Rocca delle Macie, Rocca di Castagnoli, San Felice, Tenuta di Lilliano, Tenuta di Nozzole, Tenuta Villa Trasqua, Villa Calcinaia, Villa Montepaldi, Villa S. Andrea.

Visos įmonės yra „Consorzio Vino Chianti Classico“ („Klasikinio kjančio vyno konsorciumo“) nariai, vadinasi, laikosi griežtų kokybės reikalavimų. Konsorciumo atstovė Silvija Fiorentini sakė, kad 96% rajono vyndarių savanoriškai įstojo į konsorciumą.

Smagu buvo ragauti tuos Chianti Classico vynus! Kiekviena įmonė pristatė po 3 – 4 vynus: įprastą Chianti Classico, vieną ar du Riserva, ir išskirtinio vynuogyno vyną. Visus tuos vynus jungė Sangiovese vynuogės savybės, o skyrė dirvožemio, vietos  savybės  ir vyndario pasiekimai. Kažkuriuos iš jų atsirinks mūsų importuotojai. Spėju, kad pas mus juos gers daugiausiai chianti mėgėjai ir pasiturintys vartotojai.

Temos